25 kwietnia, 2024

RC Lens awansowało do 1/32 pucharu Francji. Co za mecz!

Cristian Lopez został bohaterem niedzielnego pojedynku z Reims, którego stawką był awans do 1/32 Pucharu Francji. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której zawodnik Les Sang et Or spisał się fenomenalnie. Ostatecznie, Lens zwyciężyło 3-2 i pokazuje, że po tragicznej formie z początku sezonu nie ma już śladu. Wszystko za sprawą nowego trenera.

Obserwowaliśmy bardzo  zacięty i wyrównany mecz, w którym obie strony pokazały ogromny charakter i wolę walki o dalszą fazę rozgrywek o Puchar Francji. Na prowadzenie w 32 minucie meczu wyszli piłkarze Lens po golu Zoubira. Dopiero w drugiej połowie meczu wynik wyrównał Ndom po bardzo ładnym strzale zza pola karnego. O losach meczu zdecydować musiała dogrywka.

W 102 minucie meczu piłkarze RC Lens ponownie objęli prowadzenie po bramce Lopeza. Reims zdołało jednak odpowiedzieć na dziesięć minut przed końcem meczu. Wszyscy zacierali już ręce do rzutów karnych. Jak się okazało, do wyłonienia zwycięzcy rzeczywiście potrzeby był rzut karny, tyle że podyktowany jeszcze w trakcie dogrywki. Po faulu na napastniku Les Sang et Or sędzia wskazał na wapno co oczywiście nie spodobało się piłkarzom gości. Po kilku minutach dyskusji przed szansą stanął Lopez, który nie pomylił się i zagwarantował awans zespołowi z Lens.