18 maja, 2024

RC Lens wygrywa w pierwszej rundzie Pucharu Ligi

RC Lens przystępowało do tego spotkania z sześcioma porażkami z rzędu. Kibice liczyli, że w końcu uda się przełamać  złą passę i wygrać w pierwszej rundzie Pucharu Ligi przeciwko AC Ajaccio. Lens wyszło do meczu w następującym składzie: Vachoux, Beghin, Bellegarde, Bostock, Cvetinovic, Dankler, Ebosse, Fortune, Habibou, Lendric, Sylla.

Wynik meczu w 37 minucie otworzyli goście. Fatalny błąd popełnił Vachoux, który chciał przejąć niskie dośrodkowanie w pole karne. Piłka wypadła jednak bramkarzowi z rąk, dopadł do niej Couradeur i zdobył gola na 1-0 dla AC Ajaccio.

W drugiej połowie na murawie pojawili się Koukou w miejsce Sylli oraz Kemos w miejsce Beghina. Gospodarze atakowali jednak nie przynosiło to zamierzonego efektu. W 67 minucie trener Lens, Alain Casanova wykorzystał limit zmian wprowadzając na boisku Lopeza. jak się później okazało, była to zmiana na wagę zwycięstwa.

W 75 minucie meczu świetne podanie w polu karnym otrzymał Fortune, który stanął oko w oko z szarżującym bramkarzem.  Francuz postanowił dograć piłkę do lepiej ustawionego Lendricia, a ten mając przed sobą pustą bramkę nie mógł się pomylić. Lens wyrównało.

Trzy minuty później po świetnej i szybkiej akcji zawodnicy Lens ponownie rozłożyli na łopatki obronę AC Ajaccio. Akcję golem wykończył wprowadzony 10 minut wcześniej Lopez. Goście próbowali jeszcze atakować i doprowadzić do wyrównania, jednakże byli bezradni wobec dobrze grającej defensywy gospodarzy. RC Lens w drugiej rundzie Pucharu Ligi!