18 maja, 2024

Alain Casanova zwolniony z RC Lens

To musiało się tak skończyć. Po czwartej porażce z rzędu w Ligue 2 Alain Casanova został zwolniony z funkcji trenera RC Lens. Złoto-Czerwoni przegrali z Brest 2-4. W trakcie meczu na murawie doszło do dantejskich scen. Kibice postanowili wyrazić swoje niezadowolenie z postawy zespołu i wtargnęli na boisko. Mecz musiał zostać przerwany na 15 minut, aż kibice opuścili murawę i pozwolili dokończyć to spotkanie.

Tak złego początku w sezonie Lens nie miało jeszcze nigdy. W ostatnich ośmiu meczach, Les Sang et Or wygrali zaledwie jedno spotkanie w Pucharze Ligi przeciwko AC Ajaccio. Pozostałe mecze zakończyły się porażkami. W trzech pierwszych kolejkach ligowych lepsze okazały się zespoły Auxerre (1:0), Nimes (1:2) i Sochaux (3:2).

Z zerowym dorobkiem punktowym po czterech meczach po za RC Lens jest tylko Tours. Nadziei na lepszą grę póki co niestety brakuje. Dlatego też, zwolnienie Alaina Casanovy wydaje się jedynym, słusznym rozwiązaniem. Lens było drugim przystankiem w karierze trenerskiej Casanovy. Wcześniej prowadził on Toulouse FC w latach 2008-2015. Szkoleniowiec przybył do Lens w lipcu 2016 roku.